Vízhasználat otthon
Vízhasználat otthon Újabb szuper minikutatás eredményeivel jövünk! A tavalyi év utolsó hónapjai nálunk a vízgazdálkodás jegyében teltek, és mostanra meg is van a “Vízhasználat otthon” című kérdőívünk eredménye. A kutatásban a budapesti és Budapest vonzáskörzetében élő lakosság vízhasználati szokásait, ismereteit vizsgáltuk. Jöjjenek a számok! Spórolási szokások Az már szinte mindenkinek
Esik az eső? Annál jobb!
Az esővíz összegyűjtése és újrahasznosítása a legegyszerűbb és legrégebbi módszere az emberiségnek arra, hogy olcsón vízhez jusson. Össze lehet gyűjteni folyókból vagy a tetőről is, sok helyen a vizet belevezetik egy mély kútba vagy éppen a párából vagy a ködből gyűjtik hálókkal vagy más szerszámokkal. Az így összeszedett víz használható
Megfulladnánk a városi fák nélkül
Kis túlzással mondhatjuk, hogy a városi fák nélkül megfulladnának a városlakók, de az biztos, hogy a fák számos módon javítják életkörülményeinket.
Ne húzd ki a dugót – így spórolj a számlán szürkevízzel!
Havonta akár ötezer forintot lehet spórolni azzal, hogy az ember nem a csapból folyó ivóvizet, hanem a már használt, úgynevezett szürkevizet használja a háztartásában. Ezt a megtakarítást pedig hosszú távon arra is lehet fordítani, hogy kiépítsünk egy egész rendszert, ne pedig lavórokkal zsonglőrködjünk. De kezdjük az elején!
Mit tegyünk szmog esetén?
Sajnos Magyarországon az őszi, téli időszakban a fűtésből, avarégetésből és közlekedésből származó káros anyagok miatt gyakran súlyosan szennyezett a levegő. Egy kis odafigyeléssel azonban ilyenkor is tudjuk csökkenteni az egészségügyi kockázatokat.
A beltéri légszennyezésről
Mikor beköszönt a hűvös, esős időjárás, a meleg szobában gyakran elfeledkezünk arról, hogy figyelmet fordítsunk a benti levegő minőségére.